De Ontmoeting: Jos Jellesma

Lemmer - In de rubriek De Ontmoeting verhalen over waar mensen elkaar ontmoeten. Deze week is Jos Jellesma aan het woord. Jos is voorzitter van de Vereniging van Bedrijven Lemmer (VvBL).

Wie ben je?

‘Mijn naam is Jos Jellesma, ik woon in Lemmer en ik ben 57 jaar oud. Ik ben directeur van Sijperda Verhuur en daarnaast ben ik voorzitter van de VvBL. Ik kwam zo’n vijf jaar geleden bij de vereniging terecht als lid. En als ondernemer is lidmaatschap van een ondernemersclub altijd goed. Zo leer je medeondernemers kennen en zo rolde ik ook afgelopen jaar in de bestuursfunctie van voorzitter van de VvBL.’

Wat doen jullie als VvBL?

‘Wij maken een jaarprogramma voor onze leden. Dat programma richt zich vooral op een stuk informatie en socializen, met onder andere bedrijfsbezoeken, sprekers, maar ook een leuke borrel op zijn tijd. Ons bestuur bestaat uit vijf leden. Mijn rol als voorzitter is om het geheel in goede banen te leiden. Mijn taak is om het aan elkaar te praten en om het zo goed mogelijk naar buiten te brengen. En als voorzitter open ik de vergaderingen en de bijeenkomsten. Als VvBL zitten we in een overleg met de Fryske Marren, het koepeloverleg, daarin worden zaken die direct met de regio te maken hebben, besproken. Daar zitten ook de andere ondernemersverenigingen uit de Fryske Marren bij.’

Wat voor zaken worden daar zoal besproken?

‘Dat zijn bijvoorbeeld actualiteiten zoals knooppunt Joure en vliegveld Lelystad, maar ook ontwikkelingen van bedrijventerreinen. Er is door de gemeente een sociaaleconomisch beleidsplan geschreven en daarin hebben wij ook een rol. De gemeente probeert een aantal zaken wat meer bij de ondernemers neer te leggen of in ieder geval in goed gesprek te raken met de ondernemers. Vroeger gebeurde dat op de afzonderlijke gemeentehuizen, nu heb je dus één gemeentehuis in Joure staan. Dat staat dus op grotere afstand en via de band met de bedrijvenverenigingen proberen ze die afstand weer wat kleiner te maken. Daarbij zijn wij de initiators richting onze leden.’

Wat is jullie doel daarmee?

‘Het is de kans voor de ondernemers om inspraak te krijgen in een stukje beleid van de gemeente. De gemeente bepaalt het beleid, daar kun je het mee eens zijn of niet, maar je kunt daar ook een stem in hebben door punten aan te dragen. Wat is belangrijk voor een ondernemer? Dat kan op verkeerstechnisch gebied liggen, maar ook op het gebied van onderwijs of toerisme. Vaak heb je bepaalde zaken die meerdere ondernemers raken, dan probeer je daar een mening richting de gemeente voor te geven. Dit staat nog in de kinderschoenen, maar moet langzaam richting onze leden gaan. Momenteel hebben we zo’n 110 leden en dat aantal is groeiende.’

Wat willen jullie als VvBL bereiken?

‘De VvBL is een netwerkclub uit Lemmer en omstreken. Wij willen dat bedrijven elkaar leren kennen, dat bij bedrijfsbezoeken een tipje van de sluier van een bepaald bedrijf wordt opgelicht en daarnaast is er ook ruimte voor een stuk gezelligheid met leuke excursies of een ledenborrel. Dat is ook belangrijk. Ondernemers zijn over het algemeen dagelijks en vaak ook ‘s avonds behoorlijk druk en af en toe moet de spanningsboog ook iets ontspannen worden. Wat voor mij deze functie van voorzitter zo leukt maakt, is dat je direct betrokken bent. Je bent gesprekspartner met de leden, met het bestuur en met de gemeente. Wat dat betreft is je invloed vele malen groter dan alleen als lid.’ Mieke van Veen